Przejdź do treści głównej

Liderzy pracy społecznej z Warmii i Mazur [informacja prasowa]

archiwalne
Na najwyższym podium w kategorii "współpraca z wolontariuszami" stają NGO z Warmii i Mazur. W żadnym innym regionie organizacje pozarządowe tak często nie angażują w swoje działania wolontariuszy.

Im większy rozmach w działaniach organizacji, tym częściej angażuje ona wolontariuszy – taka jest generalna zależność. W dużym uproszczeniu oczywiście, bo chodzi o dużą skalę działania, a właściwie duże przychody organizacji. Mimo, że większe pieniądze pozwalają na zatrudnienie płatnych pracowników, to jednak wiążą się także z bardziej rozbudowanymi działaniami, w które organizacje włączają wolontariuszy.

Ale są wyjątki od tej reguły, a jest nim chociażby województwo warmińsko-mazurskie – lider współpracy z wolontariuszami!

Srebro i brąz w tej kategorii trafiają już do organizacji z województw o ponadprzeciętnie dużych budżetach – mazowieckiego i wielkopolskiego.

Jednak na uwagę zasługuje województwo zachodniopomorskie – formalnie poza podium, choć procent organizacji współpracujących z wolontariuszami ma niemal taki sam, jak w Wielkopolsce. W województwie zachodniopomorskim budżety organizacji też są poniżej przeciętnej, więc zainteresowanie współpracą z wolontariuszami trudno tłumaczyć wyłącznie dużą ilością projektów.

 

Dane pochodzą z badania Stowarzyszenia Klon/Jawor „Kondycja sektora organizacji pozarządowych w Polsce 2015” przeprowadzonego na ogólnopolskiej, losowej próbie 4 tysięcy stowarzyszeń i fundacji. Badanie zostało zrealizowane w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG, a także z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.


Co to jest NGO? Ile jest w Polsce NGO? Czym zajmują się NGO? Dowiesz się w serwisie fakty.ngo.pl.

LOGO


„Pozarządowe Centrum Informacji, Wiedzy i Opinii ngo.pl.” Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Źródło: badania Stowarzyszenia Klon/Jawor
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • organizacje pozarządowe
  • społecznicy
  • wolontariat
  • wolontariusze
  • z badań III sektora